wtorek, 28 października 2014

Mleko i cukier

Wczoraj nie zdążyłam (!).
Zbudziłam się rannym rankiem, wcześnie jak na mnie ostatnio (może teoretycznie, bo znów zawracanie głowy z zegarem było). I jak wyjrzałam przez okno, to zobaczyłam świat w mlecznych oparach.
Psy się na zegarze nie znają, więc już o ósmej mnie wyprowadziły. Więc poszłam z nimi w to mleko.
Mgła była tak gęsta, że wydawało się, że wszystko jest nią spowite, otulone i wygłuszone. Ku zaskoczeniu (pozytywnemu bardzo) nie drgnął ani listek - zero wiatru. I cisza... Nie było słychać odgłosów z szosy. Ptaszyska spały chyba w tej mgle pochowane w gniazdkach i dziuplach, bo żaden się nie odezwał.
Dawno nie słyszałam takiej ciszy. Cudownie. Choć niestety -3 stopnie mrozu. Niby co to za mróz. Ale o tej porze?! Kto to widział.
Psy wykonały plan poranka, zostały odprowadzone do domu, a ja wybrałam się jeszcze raz z aparatem.

Krwawnik

Pokrzywa

Koper

Opóźnione lwie paszcze

Jesienne róże, co prawda nie herbaciane

"Modra" kapusta. Właściwie sąsiadka może ją od razu do zamrażarki wrzucić...

Jabłoń w mleku.

A pod jabłonią cukrzone jabłuszka w cukrzonej trawie

Stepy Akermanu? Nie, to tylko pole rzepaku, a z przodu szczaw koński w roli burzanu

A to tylko ogród sąsiada, nie żadna puszcza..

Choć drzewo leży, jak w Białowieży...

Jesion zrzucał takie pocukrzone liście, jak by się ich chciał pozbyć czym prędzej i trzepał mi tym cukrem za kołnierz. I w dodatku one,te liście, w tej ciszy, spadały Z HUKIEM..

A brzoza nie. Widać polubiła te listki z cukrowymi obwódkami...

I na deser cukrzony "Cesarz Wilhelm" w cukrzonych pokrzywach.

Zmarzłam w paluchy okropnie przy tym fotograficznym zajęciu!
Cisza trwała cały czas. Dopiero, jak wracałam, jakiś bażant krzyknął w kukurydzy.
Mgła utrzymywała się gęsta cały dzień, choć ok 13-tej jakieś nieśmiałe promyczki słońca zdołały się przez nią przebić. A ku zachodowi zgęstniała w jeszcze bardziej mleczne mleko. Psi spacer po trotuarze odbył się tak więcej na czuja - trochę w tę , trochę we wtę. Samochody se jeździły pomalutku, na podwójnych światłach i Czarna nie miała się czym podniecać. Nadal cisza ogólna. Tylko sąsiadka dostała jakiegoś nocnego zrywu i w tym czarnym mleku uprzątała swoje monsturalne łabądki, przy pełnym oświetleniu wszystkich ruchomych i nieruchomych lamp
A potem, nagle, ok 23-ciej, w ciągu 10 minut, mgła spadła dosłownie na pysk. I nastał rześki bezmglisty mrozik. -5!.

A dziś poranek słoneczny cudownie. Więc pójdę z piesami, ale cudów dziś nie zobaczę, bo słonko już chwilę operuje i stopiło co się dało.

Dziś imieniny Starszego. Pewnie dostanie ode mnie w prezencie płyn do chłodnicy, żebym nie musiała co wieczór oglądać tego latania do termometru i stękania: Oj, co to będzie, Oj, co to będzie. Weźmie i zamarznie! Oczywiście woda w chłodnicy. Właściwie nie wiem, qrwa dlaczego tam jest woda! Jak zwykle Starszy chciał szkłem dupę utrzeć. W traktorze - rozumiem -  po pęknięciu węża cała zawartość płynu chłodniczego poszła w glebę, a potem już raczej patrzyło się, żeby traktorowi papu dać, a nie płyn chłodniczy.
Oczywiście szw-n-i-n.  "zmuszona była" musem wewnętrznym zadzwonić wczoraj i przypomnieć mi o imieninach jej ukochanego braciszka. I tym samym wqrwić mnie z rana. Ma   UPIEC PLACEK!  i przyjechać jutro. Niech piecze. Ona piecze najwspanialsze gówniane placki na świecie, to co ja się będę wysilać. W dodatku mi się nie chce, a w dodatku placek, to jest to co tygrysy z wielkim brzuchem potrzebują najbardziej

Miłego dnia i niech jeszcze będzie troszkę ciepło!

PS. No, ja nie wiem, kto mi porobił zmiany w szablonie bloga i zrobił taki misz masz, że teraz mam co najmniej 3 różne czcionki. A to jest wbrew wszelkim zasadom i godzi w moje uczucia estetyczne!
Jeżeli w Wasze też, to informuję, że to nie ja za ten kicz odpowiadam i jak znajdę trochę spokoju, to spróbuję zmienić (na szczęście, ja oglądam na ogół swego bloga od zaplecza, więc tego nie widzę, co Wy)

Ps.II Byłam, wróciłam i przyniosłam. Zgrywając na komputer zorientowałam się, że trzasnęłam 34 fotki. Cała rolka kliszy dawniej! No, zdecydowanie bardziej z rozmysłem się kiedyś "trzaskało". Ponad połowa poszła do kosza zresztą.

Dzisiejsza jabłonka...

Dzisiejszy cesarz w pokrzywach..

I dzisiejszy koper..
Które ciekawsze?

A oprócz tego:

Czarne ptaszyska żerowały wszędzie gdzie mogły..

Na skalniaku zakwitły fiołki (Chyba zgłupiały)

I Czarna chciała portret.

No i otrzymałam instrukcje. Ciekawa jestem tylko, po jaką cholerę pyta mnie, czy byliśmy wczoraj pozdejmować te garnki, jeżeli za chwile mówi, że właśnie rozmawiała z braciszkiem. Ubeckie metody, czy pieprzy jej się na dynię?


5 komentarzy:

 1. U mnie mleko to przez sobotę i niedzielę trwało i słońca ani na chwilę.Przymrozki to chyba od tygonia w miarę regularnie się pojawiają.

  OdpowiedzUsuń
 2. :) ślicznie to wszystko opisałaś i udokumentowałaś....

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, naprawdę bardzo ładnie w mleku i cukrze wyglądają zwykłe nawet badylki, świetnie złapane w aparat :)
  rena

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniale zdjecia , przyroda jak z bajki.Takie momenty zostaja na dlugo , nie tylko w kadrze.Patrzac na to chce sie nucic -" jaki piekny ten swiat".

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne zdjęcia ..naprawdę.
  Lhuna

  OdpowiedzUsuń

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
Ale, jeżeli ktoś ma zamiar wylewać w komentarzach swoje żale, smutki i nagromadzoną żółć, to nic z tego. Będę usuwać. Tak, że szkoda trudu..